Holistic Vassleprotein, 750 g | - Proteinpulver - Kosttilskud & Fdevarer |
Gratis fragt over 500 DKK
Bonusprodukter
Point p alle dine kb
Currency currency
X

Shopping from a different country?

Please select your country to get the right currency!

Gratis fragt over 500 DKK Bonusprodukter Point p alle dine kb
Holistic Vassleprotein, 750 g i gruppen Kosttilskud & Fdevarer / Proteinpulver / Valleprotein / Whey protein hos Tillskottsbolaget (HOLISTIC853)
Holistic Vassleprotein, 750 g
Holistic Vassleprotein, 750 g

Holistic Vassleprotein, 750 g

Varenr: HOLISTIC853
Holistic Vallepulver er et ultrafiltreret vallepulver. Vallepulver betragtes som den bedste proteinkilde, blandt andet på grund af dens afbalancerede profil af letfordøjelige aminosyrer.
:
: !
:
:
 
Antal: 

P lager: 1-3 arbejdsdage

Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon Midlertidigt udsolgt

Gratis fragt over 500 kr!
Bonusprodukter i kurven!
Point for alle dine kb!
Holistic Vallepulver er et ultrafiltreret vallepulver. Vallepulver betragtes som den bedste proteinkilde, blandt andet på grund af dens afbalancerede profil af letfordøjelige aminosyrer.

Andre har ogs kbt

Produkt information

Det er vigtigt at spise proteinpulver, der indeholder alle forskellige aminosyrer (både essentielle og ikke-essentielle) og at de er i god indbyrdes balance. Holistic Valleprotein opfylder disse krav.

Vi har også tilsat fordøjelsesenzymer til proteintilskuddet.

(Holistic valleprotein fås i smagsvarianterne vanilje og chokolade.)

Indhold

750 gram og 5 kilo. Fra køer på nordiske gårde.

Ingredienser Holistic Valledprotein Vanilje

  • Ultrafiltreret valleproteinkoncentrat fra mælk
  • Emulgator (solsikkelecithin)
  • Rigtig vanilje
  • Trikalciumfosfat
  • Fordøjelsesenzymer (proteaser, peptidaser, bromelain, lipase, laktase)
  • Krompikolinat

Ingredienser Holistic Valledprotein Chokolade

  • Ultrafiltreret valleproteinkoncentrat fra mælk
  • Kakaopulver
  • Emulgator (solsikkelecithin)
  • Chokoladesmag
  • Vaniljesmag
  • Trikalciumfosfat
  • Fordøjelsesenzymer (proteaser, peptidaser, bromelain, lipase, laktase)
  • Krompikolinat

Aminosyreprofil

Indhold

mg/pr. 100 g

pr. portion 30 g = 2 skefulde

Alanin39901197
Arginin2030609
Asparaginsyre86502595
Cystein2060618
Glutaminsyre146904407
Glycin1470426
Histidin1630489
Isoleucin*53401602
Leucin*84102523
Lysin*74102223
Methionin*1700510
Fenylalanin*2570771
Prolin47201416
Serin41001230
Threonin*54901647
Tryptofan**2170651
Tyrosin2240672
Valin*48701461

* Essentielle aminosyrer.
** Tryptofan forekommer naturligt i råvaren.

Enzymblanding

Indhold

pr. portion 30 g = 2 skefulde

Proteas 3.08 SAPU
Proteas 4,53 000 HUT
Proteas 6.01 500 HUT
Peptidaser1 500 HUT
Bromelain45.000 PU
Lipase87,5 FIP
Laktase100 ALU
Enzymaktivitet ifølge FCC = Food Chemical Codex

Næringsværdi, valleprotein vanilje

Næringsværdi

pr. 100 g

pr. portion (30 g)

% af DRI

Energiværdi1694 kJ/405 kcal508 kJ/122 kcal*
Protein (N*6,38)75,4 g22,6 g*
Fedt7,5 g2,2 g*
– heraf mættet fedt3,0 g0,9 g*
Kulhydrater5,0 g1,5 g*
– heraf sukkerarter5,0 g1,5 g*
Salt0,5 g0,15 g*
Krom36 µg11 µg28
*DRI = Dagligt referenceindtag mangler

Næringsværdi, valleprotein chokolade

Næringsværdi

pr. 100 g

pr. portion (30 g)

% af DRI

Energiværdi1694 kJ/405 kcal508 kJ/122 kcal*
Fedt6,6 g2,0 g*
– heraf mættet fedt3,0 g0,9 g*
Kulhydrater11,4 g3,4 g*
– heraf sukkerarter5,0 g1,5 g*
Protein (N*6,38)75,4 g22,6 g*
Salt0,5 g0,15 g*
Krom36 µg11 µg28

*DRI = Dagligt referenceindtag mangler

Dosering

Bland 2 skefulde (30 g = cirka 5 fulde spiseskeer) i 2–3 dl væske. Drik efter behov som en praktisk snack.

Anbefalet dosis må ikke overskrides. Kosttilskud bør ikke bruges som erstatning for en varieret kost. Det er vigtigt med en alsidig og afbalanceret kost samt en sund livsstil.

Opbevaring

Opbevares tørt. Opbevares utilgængeligt for børn.

Anmeldelser
Bedommelse
Gennemsnitlig vurdering 0 ud af 5 Antal vurderinger 0
Bedommelse
Nedenfor kan du give karakterer p en skala fra 0-5. Hvis du vil, kan du ogs skrive en kommentar til den karakter, som du har valgt at give artiklen.
Dit navn vil blive vist som afsender.

This product doesn't have any reviews.

Levering & Betaling

Gratis fragt og hurtig levering.

Du modtager altid din ordre gratis, nr du handler for over 500 DKK. Handler du for under 500 DKK, koster fragt kun 59 DKK (afhngig af hvilken fragtmetode du vlger ved kassen). Din ordre bliver leveret til nrmeste posthus og leveret af PostNord..

Smidige betalinger.

Betal i dit eget tempo med SVEA. Du kan f.eks. vlge mellem direkte betaling, kortbetaling eller faktura. Ingen af betalingsmetoderne har ekstra gebyrer, og du kan ogs vlge at dele din betaling op eller udskyde fakturaen.

Point p dine kb.

P vores websted optjener du altid point p alle dine kb - disse point kan du derefter bruge til at kbe nye produkter. Ved at samle point kan du opn op til 5% cashback p alt, hvad du handler - med andre ord kan det betale sig at kbe ALLE dine kosttilskud og trningstilbehr hos os!

Tips! - bag med dette produkt

Kampagne:
Antal:
0
Kampagnestart:
Kampagnestop:

SOLID Nutrition L-Citrulline, 240 g
SOLID Nutrition L-CITRULLIN indeholder 100% rent L-citrullin i pulverform.
235 DKK
Kb!
Info
SSN Alpha Pump, 300 g
25
ALPHA PUMP er en af de få pre-workout produkter på markedet med ""low stim"", dvs. lavt ...
223 DKK (298 DKK)
SOLID Nutrition Collagen, 230 g
40
Kollagentilskud af absolut højeste kvalitet, der styrker hår, hud, negle og led. Og de s...
117 DKK (196 DKK)
SOLID Nutrition Creatine Monohydrate, 400 g
Kreatinmonohydrat i pulverform med 5g kreatinmonohydrat pr. ske, for øget styrke og præs...
259 DKK
Outbreak Pathogen PWO, 360 g
25
Pathogen PWO, en kraftigt doseret PWO fra Outbreak, der indeholder betydelige mængder central...
235 DKK (314 DKK)
Are you in the right place?
Choose country
Continue to tillskottsbolaget.dk